Зерновий бізнес по-африканські

09.01.2018 | 14:51

Трейдери в Східній Африці поспішають купувати кукурудзу із Уганди. Причина дуже проста – Уганда зібрала надлишковий врожай кукурудзи, в той час як на східному узбережжі Індійського океану впродовж сезону була посуха. Ну про «надлишковий» врожай – це суто по місцевим стандартам. В цілому під кукурудзою в Уганді засівається 1,1 млн га. Середня врожайність – 22 ц/га. В поточному сезоні в Уганді врожайність сягнула 22,7 ц/га, що на 1 центнер більше показників минулого сезону.

Таким чином, в Уганді сформувався «надлишок» зерна кукурудзи в обсязі близько 50 тисяч тонн (тобто різниця між врожаєм в 2,5 млн тонн і споживанням 2,45 млн тонн). В результаті трейдери із Кенії та країн Центральної Африки перемкнулися на кукурудзу із Уганди. В цілому станом на 1 січня 2018 року трейдери імпортували із Уганди близько 37 тисяч тонн кукурудзи (в Кенію – 30,5 тис. тонн, в Руанду – 5,4 тисяч тонн, в ДР Конго – 1,1 тисяч тонн). 

Дуже цікава цінова політика. Так, в Уганді на EXW (farm prices) кукурудзу купують менше ніж за $180 за тонну (що значно вище ніж в США і Україні), а при доставці в Кенію внутрішні оптові ціни зростають в середньому до $430 за тонну. Примітка для тих, хто в секунду порахує «навар» між цінами між FOB порти Чорного моря і внутрішнім ринком Кенії – можна тільки помріяти, тому що для Кенії кукурудза такий самий стратегічний товар, як м'ясо курятини, тобто все контролюється центральним урядом за «попередніми домовленостями». 

ААА

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости