Ринок цукру за тиждень

08.04.2019

Світовий ринок цукру

В п'ятницю травневі-19 контракти на цукор-сирець в Нью-Йорку закінчили тиждень з прибутком $1,10 (+0,39%). Травневі контракти на білий цукор в Лондоні в останній день минулого тижня подорожчали доволі символічно на 30 центів (+0,09%).

Ціни на цукор-сирець в Нью-Йорку піднялися до максимуму за останні два з половиною тижня на тлі подорожчання сирої нафти до максимумів за 5 з половиною місяців. Це вже призвело до зростання цін на етанол, що позитивно впливає на цукрові ціни.

Іншим сприятливим фактором для цукрових цін був прогноз від Skymet Weather Services Pvt  щодо прогнозу погоди в Індії. Так, предбачається, що мусони в червні-вересні 2019 , які дають понад 70% щорічних опадів в країні, будуть нижче нормального рівня через природне явище Ель-Ніно.

В цілому протягом минулого тижня ціни на білий цукор в Лондоні були стабільними...

Ціни фізичного ринку також зросли....

Ринок цукру в Україні

На відміну від світового ринку в Україні стабільність або краще сказати стагнація. Протягом місяця ціни від виробників та ринкові ціни майже не змінилися.

Минулий тиждень закінчився формально в зеленій зоні, але Індекс цін виробників за тиждень зріс усього на 13 грн/т. В цілому за березень 2019 Індекс цін виробників не змінився, додавши усього 5 грн/т.

На відміну від минулого сезону весною 2019 року відмічається занадто велика кількість пропозицій від давальців та фірм-прокладок....

Показник Ринкова ціна на цукор в Україні протягом минулого тижня зріс на 16 грн/т за рахунок подорожчання деяких позицій фасованого цукру в національних торгівельних мережах. За увесь березень 2019 року Ринкова ціна на цукор зросла усього на 20 грн/т.

На тлі невеликого попиту великі торгові мережі України в основному тримають стабільні ціни на цукор, особливо розсипом. Деякі позиції, наприклад брендований цукор, коливаються на 2-3 грн/кг в протилежних напрямках.

Великі оптові ринки були майже стабільними - в регіонах занадто велика пропозиція цукру від давальців.

Спираючись на постійний моніторинг ситуації в регіонах, посіви під цукровим буряком в Україні в 2019 році будуть ненабагато меншими від 2018 року. Якщо не буде посухи, виробництво цукру вкотре буде значно вищим за внутрішнє споживання. Для цукрової галузі України єдиним порятунком може бути зростання світових цін на цукор для інтенсифікації експорту.

 

Перейти до повного тексту...

Последние новости