Споживання молока та молочних продуктів в Китаї зростає

03.04.2019

(ІНФАГРО) В останні роки споживання молочних продуктів на душу населення в Китаї зросло в зв’язку з ростом економіки, результатом чого стало підвищення рівня життя населення.

Зростання споживання молочних продуктів в країні відбувається на тлі стагнації внутрішнього виробництва молочних продуктів. Результатом цього є зростання імпорту цих продуктів, про що йдеться в «Доповіді про імпорт молочних продуктів в Китай, 2019-2023 роки», опублікованому дослідницькою компанією Research and Markets.

У 2017 році споживання молочних продуктів в Китаї досягло майже 31,79 млн. тонн при сукупному щорічному зростанні близько 2,7% в період з 2013 по 2017 рік. При цьому річний темп зростання виробництва молочних продуктів в Китаї за той же період склав всього лише 2,1%, говориться в звіті.

Повільне зростання виробництва обумовлене більш високою вартістю внутрішнього виробництва молочної продукції в порівнянні з середніми світовими показниками, а також високими витратами на корми, робочу силу і землю, що призводить до низького рівня рентабельності.

Згідно зі звітом, китайські споживачі також висловлювали стурбованість з приводу безпеки вітчизняних молочних продуктів після повідомлень про різні випадки порушення безпечності харчових продуктів, які з’являлися протягом останніх десяти років. Це випадки призвели до відсутності довіри до вітчизняної молочної промисловості.

Згідно з останніми даними митних органів Китаю, обсяг імпорту молочної продукції в 2018 році досяг 2,74 млн. тонн, що на 7,8% більше, ніж в попередньому році, і становить 10,65 млрд. доларів США.

У звіті повідомляється, що молочні продукти, імпортовані Китаєм, включали сухе молоко, яке становило більшу (майже 70%) частку вартості всього імпорту, який включав також рідке молоко і сир.

Сухе молоко для дитячого харчування становило велику частину імпорту сухого молока через проблеми з безпечністю сумішей вітчизняного виробництва.

У повідомленні говориться, що для зменшення втрат від імпорту китайські виробники молочних продуктів почали купувати закордонні молочні підприємства.

Последние новости