Біржові ринки за тиждень

04.12.2018

На минулому тижні біржи в США працювали в очікуванні зустрічі Великої Двадцятки в Аргентині. Головною інтригою були майбутні торгівельні перемовини між Трампом і прем’єром Китаю.

І ось в п’ятницю після твіту Трампа ринки стрімко зросли. Тут спрацювало золоте правило біржового спекулянта – купляти на чутках, продавати на фактах. Реально США та Китай домовилися поставити торгову війну на паузу та протягом трьох місяців спробувати підготувати нову торгівельну угоду. І більш нічого.

Те, що Китай начебто погодився купити шалену кількість аграрної продукції із США відомо тільки з твіта Трампа. Китайці мовчать. Навіть міністр сільського господарства США прямо сказав що поки не визначено чи буде Китай прибирати тарифи на імпорт соєвих бобів та зерна в рамках тимчасового перемир’я.

Це вже третя домовленість США та Китаю про припинення війни, але попередні дві домовленості закінчилися введенням додаткових мит з боку США на чергові партії китайського імпорту. Крім того, навіть в Пекіні не володіють ситуацією. Прем’єр Китаю, міністр торгівлі та два високопосадовця-дипломата, відповідальних за зовнішні економічні відносини зараз в Португалії і повернуться в Пекін тільки в наступний четвер. До цього часу китайська сторона буде зберігати тишу.

Прем’єру Китаю ще треба буде порадитися з високопосадовцями по партії, щоб його часом не визнали лузером, що вкрай небезпечно для політичного комфорту. Тому, скоріш за все, до кінця тижня ринки заспокоються, спекулянти зафіксують прибутки і ціна на аграрні контакти впаде.

Протягом минулого тижня контракти зросли по всіх позиціях. Так, з понеділка по п’ятницю кукурудза подорожчала на СВОТ на $4,13, пшениця – на $3, соя – на $12,8, соєвий шрот – на $5,84. В Канзасі озима пшениця подорожчала протягом тижня на $8,09. Але в цілому тиждень-до-тижня ціли на усі основні зернові залишилися майже стабільними.

Цукор на обох біржових майданчиках протягом минулого тижня орієнтувався на нафтові контракти. Укріплення ціни на нафту викликано черговими спробами країн ОПЕК стабілізувати ціни через ще одне скорочення видобутку нафти, проти якого наразі виступає московія, бо їй треба гроші на війни.

Понеділок поточного тижня на торгівельних площадках Нью-Йорка, Чикаго, Канзасу та Лондону розпочався жваво.

Фьючерси по кукурудзі на Чикаго продовжили цінове ралі п’ятниці на тлі зростання цін на соєві контракти. Фонди оптимізували свої портфелі. Сегмент поки що на оптимістичній хвилі від твіта Трампа.   

Біржові контракти на пшеницю закінчили понеділок по-різному. Пшениця на СВОТ залишилася без змін до п’ятниці по найближчому контракту на грудень, по інших термінах поставок суттєво зросла в ціні. Пшениця в Канзасі (HRW) подешевшала по грудневим контрактам, але зросла по усіх наступних місяцях.

Соя на Чикаго вчора продовжила зростання на відкладеному попиті. Фонди почали переглядати свої стратегії та оптимізувати інвестиційні портфелі.

По цукру понеділок закінчився в зеленій зоні. Ціни на нафту в понеділок в Лондоні зросли до максимуму за останній тиждень. Апгрейд прогнозу виробництва цукру в ключовому регіоні Бразилії (Центр-Південь) від Job Consultoria, в якому агенція зменшила очікування з 27 млн тонн до 26 млн тонн теж допомогло цінам на цукор. А от подорожчання бразильського реалу до долару США дещо стримувало ціни.

Біржові торги на СВОТ за 03.12.2018 до 30.11.2018:

  • Кукурудза, грудень-18 (СВОТ) –  $146,16 (+$1,87);
  • SRW, грудень -18 (м’яка пшениця, СВОТ) – $189,50 ($0,00);
  • HRW, грудень -18 (тверда пшениця, 11,5%, КСВОТ) – $177,84 (-$0,92);
  • Соя, січень -19 (СВОТ) – $356,59 (+$4,33);
  • Соєвий шрот, грудень -18 (СВОТ) – $344,03 (+$4,19);
  • Білий цукор #5 (Лондон), березень-19 – $350,40 (+$2,20);
  • Цукор-сирець #11 (Нью-Йорк), березень-19 - $284,61 (+$1,54)

 

Консалтингова Агенція ААА

Связанные материалы

Другие материалы раздела

Последние новости