Біржові ринки за тиждень

27.11.2018

На минулому тижні біржи в США працювали три повноцінних дні та мали коротку торгівельну сесію в п'ятницю. По зерновим культурам не було суттєвих новин, а цукор увесь тиждень був під впливом цін на нафту, курсу долару та різноманітних прогнозів щодо світового балансу.

По кукурудзі увага спекулянтів переключилася з грудневого ф'ючерсу на березневий контракт, тому що поточний тиждень – останній і усі контракти треба закрити до найближчого четверга. З цієї самої причини пшениця на Чикаго і в Канзасі теж дешевшала – увесь минулий тиждень спекулянти поступово розпродавали контракти на грудень. По сої усі чекають зустрічі G-20 в кінці поточного тижня. Так було минулого тижня, так продовжується і сьогодні. Сої в світі занадто багато і вартість біржових контрактів на Чикаго прямо залежить від китайського ринку.

В результаті, за минулий тиждень найближчі контракти по кукурудзі подешевшали до попереднього тижня на $2,4, озима пшениця SRW (Чикаго) і HRW (Канзас) подешевшали на $3,4 і $5,62 відповідно. Середні за тиждень біржові ціни на сою та соєвий шрот символічно зросли на $0,87 і $0,02 відповідно.

По цукру біржовий бюлетень за минулий тиждень опубліковано вчора, де чітко вказані фактори впливу на ціни протягом минулого тижня.

А ось понеділок поточного тижня на торгівельних майданчиках Чикаго, Канзасу та Лондону розпочався жваво.

Ф'ючерси по кукурудзі на Чикаго подешевшали на більш активному розпродажу грудневих контрактів без жодного натяку на суттєве зростання протягом тижня.  

Біржові контракти на пшеницю закінчили понеділок в зеленій зоні після повідомлення про атаку московськими агресорами українських кораблів в Чорному морі поблизу Керчі. Біржові трейдери тепер оцінюють можливості порту Маріуполя для відвантаження зерна на експорт. Зараз важко сказати що буде зі світовими цінами на пшеницю, якщо в Чорному морі розпочнеться більш гарячий конфлікт.

Соя на Чикаго вчора стрімко обвалилася після оприлюднення звітності митниці Китаю про імпорт сої в жовтні поточного року. Так, відповідно статистики за жовтень Китай подвоїв імпорт сої із Бразилії та встановив своєрідний рекорд в 6,53 млн тонн проти 3,38 млн тонн рік тому. А імпорт бобів із США впав до символічних 65 тисяч тонн за місяць. Ринок впав в депресію і почався розпродаж січневих контрактів на Чикаго. В портах Мексиканської затоки (США) в понеділок соя впала ще більше – на $8,4 на тонні.

По цукру понеділок закінчився в зеленій зоні. Ціни на нафту в Лондоні знову піднялися вище відмітки в $60. Крім того, S&P Global Platts в своєму прогнозі пообіцяв падіння виробництва цукру в ключовому регіоні Бразилії на 38% до 777 тисяч метричних тонн протягом другої половини листопаду.

Ціни на цукор на обох біржах зросли б ще більше, але були і стримуючи фактори. Так, бразильський реал впав до долару США до місячного мінімуму. А бразильська державна нафтова компанія Petrobras знизила відпускні ціни на бензин для внутрішнього ринку на 3,5%, що негативно вплинуло на вартість етанолу. Тому в портах Бразилії вчора ціни символічно зросли тільки на цукор-сирець (+$1,00), а на білий цукор навпаки впали на символічні пів-долару США.

Біржові торги на СВОТ за 26.11.2018 до 23.11.2018:

  • Кукурудза, грудень-18 (СВОТ) –  $140,16 (-$1,18);
  • SRW, грудень -18 (м’яка пшениця, СВОТ) – $186,47 (+$2,85);
  • HRW, грудень -18 (тверда пшениця, 11,5%, КСВОТ) – $170,67 (+$1,10);
  • Соя, січень -19 (СВОТ) – $339,47 (-$7,38);
  • Соєвий шрот, грудень -18 (СВОТ) – $334,00 (-$3,09);
  • Білий цукор #5 (Лондон), березень-19 – $339,00 (+$1,30);
  • Цукор-сирець #11 (Нью-Йорк), березень-19 - $275,13 (+$0,22)

Консалтингова Агенція ААА

 

Связанные материалы

Последние новости