Україна і світ - ціни на зернові та олійні : Огляд тижня 23.04-27.04.2018

02.05.2018

Минулий тиждень відзначився стрімким подорожчанням усіх товарних груп. Деякі позиції подешевшали на один-два долари, але це скоріш корекція переоцінених товарів.

Головним фактором зростання цін на минулому тижні був фактор пшениці в США. Стан посівів озимої пшениці не змінився. Тобто, вже майже місяць тільки 30%-31% посівів мають задовільний рейтинг, і приблизно стільки ж посівів дуже поганий. Вже появилися чутки, що чверть посівів озимої пшениці в США можуть навіть не зібрати бо економічно буде невигідно проводити жнива. Але можливо, що це чутки з боку бірж, куди в самому кінці квітня прийшли великі гроші для спекуляцій на agri-commodities.

Але і посівна кампанія в США суттєво відстає від звичайних показників. Так, в національному розрізі посіяно тільки 3% ярої пшениці проти 25% в середньому за останні 5 років на цю ж саму дату. USDA відзначив, що посівна в Міннесоті, Монтані та Північній Дакоті ще не розпочалася. Таким чином, попри інформацію із Канади про збільшення посівів ярої пшениці і дуруму на 13% порівняно з минулим роком, та Франції, яка очікує рекордний врожай своєї ординарної пшениці, світові ціни на пшеницю зростають. І це ще азійські покупці у відпустці, що стримує експортний попит.

   
Перейти до повного тексту⇒

Связанные материалы

Последние новости