Україна і світ - ціни на зернові та олійні: огляд тижня, 05.05.2017

10.05.2017

Знову погода стала вирішальним фактором ціноутворення. Снігові опади в США над посівами озимої пшениці продовжуються. А кукурудза і соя страждають від злив і повеней. Тільки на півночі Великих Рівнин США сухо, хоча і прохолодно. Це дає надію, що яра пшениця буде посіяна вчасно і в повному обсязі.

Поки що в США є загроза, що з-за вологих полів не весь запланований обсяг кукурудзи буде посіяно. Багато хто в США вважає, що посіви кукурудзи після 15 травня дають значно меншу врожайність, ніж більш ранні посіви. Тому реально ринок сподівається, що протягом найближчих двох тижнів погода покращиться і план посіву кукурудзи буде виконано. В іншому випадку буде посіяно більше сої, або навіть земля залишиться під паром. По кукурудзі ринок поки що слабо відреагував на погоду, але про всяк випадок ціни теж піднялися.

Погодний фактор в США та великий експортний попит на якісну пшеницю призвів до суттєвого зростання цін на пшеницю. Окрім можливих проблем з майбутнім врожаєм пшениці, в США з-за повеней з'явилися логістичні проблеми з доставки зерна в порти Затоки та Західного Узбережжя. Але сніг на посівах пшениці з'явився не тільки в США. Східна Європа на святах теж отримала свою порцію похолодання. Відповідно, ціни на майбутній врожай пшениці в світі можуть в решті решт зрости.

Кліматичні негаразди в США простимулювали ціни на сою в основних країнах – експортерах. А в США ціни зросли суттєво не тільки на проблемах посіву з-за дощів, але й з причини логістичних проблем. Сталу дуже важко доставляти сою на переробні підприємства – дощі викликали повені як на великих річках, так і по трасах. А ось соєвий шрот не так сильно подорожчав – сою переробляють зовсім в інших місцях, де немає таких кліматичних катаклізмів.

Зведені індекси середніх цін на олійні та зернові культури другий тиждень поспіль продовжують зростання (таблиця 1). І в цей раз довготривалих факторів росту цін на зерно та сою набагато більше. А от пшениця, як і очікувалося, принесла сюрприз .


Перейти до повного тексту⇒

Связанные материалы

Последние новости